Po několikaměsíční usilovné práci je aplikace konečně hotová. Nahrajete ji proto na App Store, jenže místo publikování vás čeká zamítnutí. S takovou situací musí počítat každý, kdo mobilní aplikace vyvíjí. Podívejte se proto, jak v takových případech postupovat. A jak se zamítnutí aplikace ze strany Applu vyhnout.
Se zamítnutím aplikace se samozřejmě můžete setkat také na Google Play či v jiných obchodech. V App Store je ale zřejmě nejčastější. A to jak kvůli poměrně přísným podmínkám, tak kvůli specifickým požadavkům společnosti Apple.
Tyto požadavky se navíc průběžně vyvíjejí. Proto může být složité se na ně připravit.
Pokud se tedy se zamítnutím aplikace setkáte, musíte v první řadě zjistit, co k tomu App Store vedlo. Jen tak problém dokážete rychle a efektivně řešit.
Podle našich zkušeností se přitom v praxi nejčastěji setkáte s následujícími důvody:
Kvalitu aplikace posuzují správci obchodu App Store z různých hledisek. A jedním z nich jsou i její funkce. Pokud je totiž podle pracovníků App Store aplikace příliš jednoduchá, do obchodu ji nepustí.
Problém je v tom, že jako „příliš jednoduchou“ App Store někdy označí i aplikaci, která taková není.
Setkali jsme se s tím například při aktualizaci aplikace Zaletsi.cz. Tedy u projektu, který:
Tedy rozhodně nic jednoduchého. Přesto App Store její vydání zamítl.
Proto jsme natočili video, ve kterém jsme aplikaci představili. A doprovodili ho e-mailem, ve kterém jsme popsali její funkčnosti.
Výsledkem bylo, že App Store aplikaci schválil.
Pokud se tedy ocitnete v podobné situaci, pamatujte, že je potřeba správcům obchodu popsat, jak vaše aplikace funguje a co umí. Jen tak je přesvědčíte, že zamítnutí byla chyba.
Jak už jsme zmínili, App Store často mění své podmínky. Snadno se tak může stát, že aplikace, která by v červnu uspěla, bude mít už v červenci smůlu.
Proto je důležité stále sledovat změny, které App Store v pravidlech dělá.
Přesto se může stát, že vám některá z nich unikne. Jako například u požadavků na přihlašování, které v poslední době doznaly poměrně velkého množství změn.
Aktuálně platí, že:
Řada starších aplikací ale tyto požadavky nesplňuje. Jednoduše proto, že v době jejich vzniku ještě neplatily.
Řešení je naštěstí jednoduché. Stačí aplikaci aktualizovat a nové požadavky obchodu App Store v ní zohlednit.
Ideální je aktualizovat aplikaci dříve, než se problémy objeví. Pokud možno alespoň jednou ročně. Díky tomu zajistíte, že bude fungovat i na nejnovějších operačních systémech – a navíc můžete přidat nové funkce.
Čas od času se setkáváme také s tím, že klient chce vytvořit aplikaci, která bude v podstatě jen zobrazovat jeho web. V praxi tak jde o aplikaci vytvořenou přes webview, která po spuštění otevře stránky dané společnosti.
Takové aplikace ale nemají v App Store šanci na úspěch. Společnost Apple je zamítá a jejich vydavatelům doporučuje vytvořit responzivní web.
Pokud tedy potřebujete jen jednoduchou aplikaci, která bude přivádět návštěvníky na váš web, narazíte na problém.
I v tomto případě ale existuje jednoduché řešení. Stačí do projektu přidat nějakou funkci. Například:
Samozřejmě existuje i řada dalších drobností, na které musíte při publikování aplikace v App Store dávat pozor. Aby Apple aplikaci schválil, musíte:
Nástrah, které vás na cestě k publikování mobilní aplikace čekají, je zkrátka celá řada. V INITED vám je proto rádi pomůžeme zvládnout!
Dobře totiž víme, co App Store požaduje. A připravíme aplikaci tak, aby splnila všechny podmínky.
A pokud se nějaký zádrhel přesto objeví, okamžitě na něj zareagujeme.
Přesvědčte se o tom i vy! Napište nám, jakou aplikaci plánujete, a my vám ji pomůžeme vytvořit i publikovat v obchodech.
blablabl