Google Maps je nejpopulárnější navigace na světě. V telefonu ji má přibližně 23,5 milionu lidí – tedy dvakrát víc než Waze. Právě ten je přitom na druhém místě. Přesto se ani Google Maps občas nevyhnou chyby, které komplikují její používání. Často je ale zvládnete vyřešit sami.
Možná to také znáte. Potřebujete najít adresu hotelu nebo například kanceláří dodavatelské firmy, jenže Google Maps nespolupracují. Ve chvíli, kdy to nejméně potřebujete.
Důvodů může být několik. Od nefungující wifi přes zastaralou aplikaci až po nezkalibrovaný kompas. Připravili jsme proto 6 tipů, se kterými vyřešíte ty nejobvyklejší problémy.
Google Maps potřebují přístup k internetu, aby mohly aktualizovat mapy a správně vás navigovat. Pokud tedy nedokážou například najít místo určení, zkontrolujte nejprve své připojení k internetu.
Otevřete si proto internetový prohlížeč a zobrazte jakoukoliv stránku. Když se načte, internetové připojení je v pořádku.
Pokud ne, zkuste vypnout a zapnout wifi přijímač, případně restartovat router.
Problém může být také v tom, že jste mimo dosah wifi signálu. Proto aplikaci povolte přístup k mobilním datům.
Pokud je, klepnutím ji vypněte. A Google Maps budou fungovat bez ohledu na wifi.
Prakticky jakýkoliv problém může souviset i s tím, že aplikace není aktualizovaná. Výsledkem mohou být nejen zastaralé mapy, ale také aplikace, která nespolupracuje s aktuálním operačním systémem.
Proto je potřeba Google Maps pravidelně aktualizovat. Android se o to obvykle stará automaticky – pokud takovou možnost nezakážete. Třeba omylem. Nebo kvůli úspoře dat na dovolené.
V takovém případě aktualizujte Google Maps ručně.
Pak klepněte na Aktualizovat vše, nebo si otevřete podrobnosti a aktualizujte konkrétní aplikaci.
A pokud se chcete podobným problémům v budoucnu vyhnout, povolte v Google Play automatické aktualizace.
Základní postup je stejný jako u ruční aktualizace. Jen místo možnosti Správa aplikací a zařízení zvolte záložku Nastavení.
Poté:
Někdy se bohužel setkáte i s tím, že problém je právě v nové aktualizaci. V takovém případě nezbývá než ji odinstalovat.
Jak na to?
Možná jste se už setkali s tím, že Google Maps nezobrazovaly zcela přesně vaši polohu. Může to být tím, že jste aplikaci nedali příslušné povolení.
V takovém případě vám Google Maps příliš nepomohou například s navigováním. Proto je dobré přesné určování polohy povolit.
Stačí:
Problém se zobrazováním vaší polohy může být i jinde. A to ve špatně zkalibrovaném kompasu.
Řešení je jednoduché – kompas zkalibrujte.
Určení polohy pak bude přesnější.
Slovo cache označuje mezipaměť. Tedy místo, kam se dočasně ukládají často používaná data. Její výhodou je, že je rychlejší než klasické úložiště. Uložená data tak umožní rychlejší načítání internetových stránek nebo fungování aplikací.
Jenže když zabírají moc místa, mohou danou aplikaci také brzdit. A proto se vyplatí mezipaměť čas od času vyčistit.
Zbavíte se tak dat, která mohou aplikaci brzdit a blokovat tím některé funkce.
Pomocí zmíněných tipů vyřešíte většinu potíží, se kterými se můžete setkat. A pokud i poté přetrvávají, nezapomeňte, že často pomůže jen obyčejné restartování telefonu. Nebo přeinstalování aplikace.
blablabl