Ve Flutteru, pokud nemáte speciální požadavky nebo již existující vývoj na jiné platformě a jste ochotni se naučit Dart. Flutter překonal období dětských bolestí a je použitelný pro seriózní práci. Popularita i komunita uživatelů průběžně roste. Vývoj středně složité mobilní aplikace ve Flutteru pro Android i iOS zabere profesionálním vývojářům cca 250 hodin. V tuto chvíli to vypadá, že není lepší volba.
(Doplnění 26.8.2022: přečtěte si článek Zhodnocení vývoje mobilních aplikací ve Flutteru po půl roce)
V Javě a Kotlinu pro Android, v Objective C a Swiftu pro iOS. Nativní vývoj mobilních aplikací v těchto jazycích zůstává stále ve hře, protože:
Nebo pro případ, kdy potřebujete živit vývojáře a prodávat hodiny, protože nativní vývoj je náročný na rozpočet i harmonogram.
V Typescriptu, pokud ho umíte a využíváte i pro jiné komponenty, webové aplikace či backendy. Pokud preferujete technologii React, zvolte React-Native. Jak již název napovídá, technologie je založená na Reactu a výsledek kompiluje do nativních aplikaceí pro Android i iOS. Výhodou React Native je určitě svižnost výsledných aplikací.
V Ionicu, pokud preferujete Angular nebo tvoříte aplikace, které jsou obsahově orientované. Platforma Ionic nabízí také velké množství hotových komponent, s pomocí kterých lze vývoj velmi akcelerovat. Příjemný je vývoj v browseru, možnost používat technologie kompatibilní s webovým světem.
V jQuery, ve Vue a jiných webových technologiích, které umíte. Android i iOS obsahují webový prohlížeč, ve kterém je možné spustit aplikaci vytvořenou webovými technologiemi. Takovou aplikaci je možné konvertovat pomocí frameworku Cordova. Problém rychlosti, který byl akutní v době iPhone 5, s dnešními zařízeními a výpočetním výkonem, již několik let není aktuální.
Neprogramovat, poskládat v konfigurátoru. Budoucnost patří no-code technologiím.
blablabl